Ką man kužda Žemė?

spring-276014_1920-2.jpg
*Nuotrauka:Larisa-K/pixabay.com


     Kokią aš norėčiau matyti Žemę?...

     Klausimas, kuris kviečia suklusti ir atsakyti sau: kodėl aš norėčiau ir kodėl - Žemę? Gal tiksliau būtų - noriu matyti Žemę? Argi aš Jos iki šiol nemačiau? Greičiausiai taip... Vaikščiojau, ėjau, važiavau, skridau, bet jos nemačiau... O ką gi aš tada mačiau? ...vietas, skirtas turistams, pakelėse augančius miškus, einančius žmones, statomus pastatus. Žvelgiau į Ją kaip stebėtojas, besigrožintis gamtos vaizdais. Bet ar aš mačiau Žemę, mūsų Motiną ir Maitintoją, mūsų Guodėją ir Stiprybės šaltinį? Kažin... Greičiausiai aš vyliausi, kad Ją matau, o iš tikrųjų išgyvenau pakylėjimo ir džiaugsmo akimirkas aikčiodama:
     - Oi, kaip gražu...

     Akys ieškodavo tik "gražių" vaizdų, o nuo žmogaus sudarkytų plotų norėdavosi kuo greičiau nusisukti, nes tai buvo tiesiog "nepakeliamai negražu".
     Taigi klausiu savęs:
     - Ar aš tikrai matau Žemę? Ir ar noriu Ją matyti? O jeigu noriu - tai kokią? O gal siekiu elgtis kaip fotografas, fiksuojantis vaizdus?  Gal noriu matyti save kaip Žemės gyventoją? Gal noriu pasijusti Žemės dukra ar vaiku, kurie pasiryžę ją puoselėti, tausoti, ginti, atsidėkodami už jos dovanas. Noriu Ją ginti, kaip vaikas gina Motiną? Noriu Ją apsikabinti ir susilieti, noriu Ją išgirsti ir pajusti?

     - Pamatyk, išgirsk, pajusk mane... - tyliai kužda Žemė.


   Audra C.

Šios įrašo komentarų rss feed